Jack Russel Terrier

En hareketli köpeklerden bir olarak bilinen Jack Russel Terrier, uzun süre arkadaşlık edebileceğiniz bir köpektir. 15 yıla kadar yaşam sürebilen bu cinsin erkekleri 25 ila 38 cm ve 7-8 kg civarında olurken, dişilerinin boyu 23-36 cm ve kilosu 6-7 kg civarındadır. Satılık Russel Terrier yavru ilanlarını okumadan önce kısaca bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Temel Özellikleri

Bu köpek terrier ailesinin bir üyesidir. En ayırt edici özelliği ise sürekli hareket isteyen bir yapısı olmasıdır. Ev ortamına uygundur ancak tasma olmadan dışarı çıkarırsanız kontrol anlamında sorun yaşayabilirsiniz.

Jack Russel Terries havlamayı çok seven bir köpek türüdür. O yüzden eğer evinizde gürültüden rahatsız olacak komşularınız ya da aile fertleriniz varsa satılık Jack Russel ilanları konusundan bir daha düşünmenizde fayda vardır.

Görünüş ve Vücut Yapısı

Ufak tefek bir yapıya sahip olan Jack Russel Terrier, kulaklarının öne doğru kıvrılması ile farkını belli eder. Alnı ise oldukça belirgin olup kahverengi ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu bir görünüm ortaya koyar. Burnu siyah ola bu köpeklerin gözleri de koyu renklerdedir.

Jack Russel cinsi köpeklerin ayırt edici özelliklerinden biri de kuyruk yapılarıdır. Kısa ve kesik olan kuyrukları sırta doğru dik bir şekilde uzanır.

Tüy Bakımı

Tüy bakımı konusunda endişe etmeden Jack Russel ilanları ile ilgili arama yapabilirsiniz. Çünkü sadece düzenli tarayarak tüylerinin bakımını yapabilirsiniz. Yine de bu işlemi evden ziyade varsa küçük bir bahçede yapmanız daha sağlıklı olur.

Kökeni

Jack Russel Terrier cinsinin kökeni İngiltere’dir. Bir din adamı tarafından yetiştirildiği bilinen bu köpek, ilk olarak tilki avında kullanılmıştır. Hareketli yapısı ve güçlü fiziği bu köpeği iyi bir arazi yardımcısı yapmıştır.